"CZAD TO PRAWDZIWY ZABÓJCA. POTRZEBUJE TYLKO JEDNEJ SZANSY"

27 listopada 2017 roku ruszyła druga edycja kampanii społecznej „Czad i ogień. Obudź czujność!” przygotowanej przez MSWiA. Słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać dualne czujniki czadu i dymu. Na potrzeby akcji MSWiA przygotowało specjalny spot dotyczący zagrożeń tlenkiem węgla i ogniem.

Tegoroczna akcja to już druga edycja kampanii społecznej MSWiA „Czad i ogień. Obudź czujność!”. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy na temat zagrożeń związanych z sezonem grzewczym. Każdy z nas w obliczu zagrożenia czadem i ogniem powinien wiedzieć, jak prawidłowo zachować się, aby się przed nim uchronić. Dla każdego człowieka dom jest miejscem, w którym czuje się bezpiecznie.

Specjalny spot przygotowany przez MSWiA w prostych słowach obrazuje nam, z jakimi „przeciwnikami” mamy do czynienia. Czad (tlenek węgla) jest „cichym zabójcą” – jednym z pierwszych objawów zaczadzenia jest ból głowy. Sam czad jest bezwonny i bezbarwny, w wyniku jego działania dochodzi do niedotlenienia organizmu. Zatrucie tlenkiem węgla sprawia, że utrudniony zostaje transport tlenu do płuc. W zeszłym sezonie grzewczym z powodu czadu zmarło 61 osób. Aby prawidłowo rozpoznać zagrożenie czadem, potrzebujemy specjalnych czujników. Trzeba pamiętać, że koszt zakupu czujnika dymu i czadu jest niczym, w porównaniu z ceną, jaką można zapłacić za brak tego urządzenia w chwili zagrożenia.

Już niebawem w ramach kampanii MSWiA słuchacze stacji radiowych, poprzez wzięcie udziału w konkursach organizowanych na antenach rozgłośni, będą mogli wygrać takie właśnie dualne czujniki czadu i dymu. Konkursy przeprowadzane będą też na facebookowym profilu MSWiA. Łącznie wygrać będzie można prawie 500 czujników.
W działaniach promocyjnych w województwie pomorskim zaangażowane jest Radio Gdańsk.
Stacje radiowe emitować będą spoty ostrzegające przed czadem i ogniem. Rzecznik Prasowy Komendanta Głównego PSP, a także Rzecznicy Prasowi KW PSP, gościć będą na antenach stacji radiowych, gdzie opowiedzą o głównych zagrożeniach związanych z sezonem grzewczym.

Czytaj też: MSWiA – "Czad to prawdziwy zabójca. Potrzebuje tylko jednej szansy"

Czytaj też: KG PSP – Druga edycja kampanii MSWiA "Czad i ogień. Obudź czujność!"

Spoty radiowe:

mp3Czad i ogień – spot radiowy (38 s)

mp3Czad i ogień – spot radiowy (58 s)

mp3Czad i ogień – spot radiowy (100 s)

 

phoca_thumb_l_czad_i_ogien_mswia_01_2017phoca_thumb_l_czad_i_ogien_mswia_08_2017phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_01_2017

phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_02_2017phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_03_2017phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_04_2017

phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_05_2017phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_06_2017phoca_thumb_m_czad_i_ogien_mswia_07_2017

Opracowanie: Wydział Prasowy MSWiA, Zdjęcia: Flickr MSWiA