DZIEŃ FLAGI

2 maja każdy z nas może uczcić Biało – Czerwoną poprzez wywieszenie flagi państwowej w swoim domu, a także w oknie lub na balkonie swego mieszkania. Do czego serdecznie wszystkich zachęcamy.

Mini-przewodnik MSWiA „Biało – Czerwona”

Flaga Polski jest z nami we wszystkich ważnych chwilach. Podczas wydarzeń podniosłych i uroczystych, ale także w dni żałoby po stracie wybitnych i odważnych Polaków, w momentach wzruszeń i radości. Miłość do barw narodowych oznacza prezentowanie ich zgodnie z tradycją i honorem. Warto poznać te zasady. Temu służy opracowany w MSWiA mini-przewodnik „Biało – Czerwona”.

Publikacja wskazuje miedzy innymi różnice między flagą a barwami narodowymi. Flaga Rzeczypospolitej Polskiej składa się z dwóch poziomych pasów równej szerokości, białego u góry i czerwonego u dołu, w proporcjach 5:8.

Mini-przewodnik przypomina także, że na fladze RP nie wolno umieszczać napisów i rysunków. Jest to dopuszczalne wyłącznie na barwach narodowych.

Jest wiele form eksponowania barw narodowych np. są noszone w klapie płaszcza, marynarki lub żakietu w postaci biało-czerwonej kokardy narodowej.

Te oraz inne ciekawe informacje związane z polskimi barwami narodowymi znajdują się w mini przewodniku, który poniżej jest dostępny do pobrania.

pdfList Komendanta Głównego PSP do funkcjonariuszy i pracowników cywilnych Państwowej Straży Pożarnej z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

pdf"Biało – czerwona, czyli jak czcić barwy narodowe"

 

P5025338P5025347

Dzień Flagi 1P5025335

P5025328Dzień Flagi 2