Malborscy strażacy interweniowali co 10 godzin i 35 min w 2014 roku .

W dniu 19 lutego 2015 r. w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku odbyła się narada podsumowująca działalność Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku za 2014 rok.

W naradzie udział wzięli: Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej – bryg. Waldemar Miłejko, Starosta powiatu malborskiego – Mirosław Czapla, wicestarosta malborski – Waldemar Lamkowski, wiceprezes Zarządu Głównego ZOSP RP  druh Zygmunt Tomczonek, władze samorządowe gmin powiatu malborskiego, Komendanci i Prezesi Gminni OSP oraz funkcjonariusze i pracownicy cywilni KP PSP w Malborku.

Podczas spotkania bryg. Adam Zieliński – Komendant Powiatowy PSP w Malborku przedstawił informację z działalności i realizacji zadań w 2014 r., m.in.: w sprawach kontrolno-rozpoznawczych, operacyjno-szkoleniowych, finansowych, organizacyjno-kadrowych.

Strażacy powiatu malborskiego w 2014 r. interweniowali co 10 godzin i 35 min.
Łącznie uczestniczyli w 815 interwencjach. Stanowiło to wzrost o 6,11 % w stosunku do roku 2013.

Zastępca Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. Waldemar Miłejko, w swoim wystąpieniu podziękował malborskim strażakom za służbę, zwrócił uwagę na podejmowane działania integracyjno-promocyjne w społeczeństwie.

Komendant Powiatowy PSP w Malborku przekazał również uczestnikom narady wydany przez KP PSP w Malborku biuletyn informacyjny, w którym szczegółowo zaprezentowano informację z działalność i osiągnięć malborskich strażaków za miniony rok. Ponadto wyróżnił za przeprowadzony przegląd operacyjno-techniczny w 2014 roku trzy najlepsze jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu malborskiego t.j.: OSP Stogi, OSP Lasowice Wielkie oraz OSP Stare Pole.

 

qrcode

Do pobrania – Biuletyn Informacyjny za 2014 r.