MOWTROP – “Chronią Bronią i Ratują”– Kampania Kręci mnie bezpieczeństwo

1 (7)        8 czerwca 2017 r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Malborku odbył się festyn kulturalno-rekreacyjny MOWTROP pod hasłem „Chronią, bronią i ratują” połączony z kampanią „Kręci mnie bezpieczeństwo”. Czynny udział w festynie wzięli strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku  oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Malborku organizując zabawy oraz prezentując sprzęt pożarniczy dzieciom z wszystkich przedszkoli z terenu miasta Malborka.

      W trakcie trwania festynu strażacy  w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” zaprezentowali uczestnikom imprezy techniki prowadzenia działań z zakresu ratownictwa technicznego przy użyciu zestawu narzędzi hydraulicznych, zaprezentowali średni samochód ratowniczo-gaśniczy wraz z wyposażeniem oraz na zasadzie zabawy uczyli operowania prądami wody podawanej z hydronetki i z linii gaśniczej. Dodatkowo dzieci mogły zapoznać się zasadami udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym i samodzielnie przeprowadzić resuscytację z użyciem fantomów.

        Na zakończenie festynu został rozegrany turniej piłki nożnej o Puchar Dyrektora Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Malborku. W turnieju udział wzięły reprezentacje Komendy Powiatowej PSP w Malborku, Komendy Powiatowej Policji, Jednostki Wojskowej Nr 1128  oraz gospodarze turnieju czyli wychowankowie MOW. Puchar zdobyła drużyna KP PSP w Malborku.

Opracowanie i Zdjęcia:  mł. bryg. Janusz Leszczewski

1 (1)1 (2)1 (3)

 

1 (4)1 (5)1 (6)

1 (8)1 (9)1 (10)