Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych.

14 września 2019 r. na stadionie  w Miłoradzu rozegrane zostały Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Do rywalizacji o tytuł mistrza powiatu przystąpiły 4 drużyny MDP z Lipinki, Lisewa Malborskiego, Nowego Stawu i Stogów. Startującym drużynom towarzyszyli opiekunowie, którzy nie szczędzili wysiłku w przygotowaniach zawodników do startu.

Oficjalnego otwarcia zawodów dokonał zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Malborku bryg. Janusz Leszczewski, który przywitał zaproszonych gości: pana Arkadiusza Skorek wójta gminy Miłoradz oraz druhów z Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP druha Marcina Grabowskiego oraz dh Erwina Kunkel.

Zawody rozegrane według Regulaminu Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych zwyciężyła drużyna MDP z OSP Lipinka.

Dodatkowo dla drużyn MDP przeprowadzony został turniej ćwiczenia bojowego, który zwyciężyła Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z OSP Stogi. Kolejne miejsca zajęli:

II miejsce MDP z OSP Lipinka

III miejsce MDP z OSP Lisewo Malborskie

IV miejsce MDP z OSP Nowym Stawie

Nad prawidłowym przebiegiem konkurencji obejmujących bieg sztafetowy 400 metrów z przeszkodami i rozwiniecie bojowe czuwała komisja sędziowska składająca się z funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Malborku.

Zwycięskie drużyny otrzymały puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe.