Relacja z warsztatów z ratownictwa technicznego dla jednostek OS – Strażacka Grupa Szkoleniowa.

Kilkudziesięciu strażaków z czterech jednostek OSP wzięło udział w warsztatach z ratownictwa technicznego. Szkolenie zostało zainicjowane przez Strażacką Grupę Szkoleniową działającą przy Komendzie Powiatowej PSP w Malborku.

W dniu 28 lipca br.  odbyły się warsztaty doskonalące z ratownictwa technicznego, prowadzone przez Strażacką Grupę Szkoleniową. W szkoleniu wzięli udział druhny i druhowie z czterech  jednostek OSP z terenu powiatu malborskiego. Były to miedzy innymi OSP  Stare Pole, Lipinka, Lichnowy, Szawałd.

Druhowie ćwiczyli m. in. stabilizowanie pojazdu, wybijanie szyb oraz wykonywanie dostępu do osób uwięzionych w rozbitym samochodzie przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Prowadzący warsztaty poruszyli też temat działań podczas zdarzeń drogowych, w których udział brały samochody z napędem hybrydowym.

Szczególne podziękowania składamy firmie FIREMAX oddział północ za użyczenie narzędzi hydraulicznych konwencjonalnych oraz systemu eDraulic, które zostały wykorzystane podczas warsztatów. Dziękujemy również  firmie “TOBI – kasacja pojazdów” za udostępnienie aut do ćwiczeń.

62

128

34

1310

9511

opracowanie: mł. ogn. Tomasz Czarnota

zdjęcia: Łukasz Antonowicz, Sebastian Szydłowski, facebook OSP Lipinka