Takim sprzętem dysponują ochotnicy.

Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało kolejne środki dla Ochotniczych Straży Pożarnych. Tym razem wsparcie pozwoliło na zakup sprzętu dla OSP Nowy Staw i Lipinka. Strażacy odnotowują rosnącą liczbę zdarzeń drogowych, dlatego konieczne jest dosprzętowienie lokalnych jednostek. Niestety bez środków zewnętrznych samorządy mają duży problem by przeznaczyć znaczące środki na wymianę wyposażenia OSP. Ministerstwo Sprawiedliwości przekazało 54 333 złotych dla Jednostek w Gminie Nowy Staw. Jaki sprzęt udało się za to kupić? Szczegóły w materiale wideo.

 1-1 (2) 1-1 (3)

 1-1 (4) 1-1 (5)

 

W czwartek 30 sierpnia 2018r. Wójt Marek Szczypior podpisał umowy użyczenia i przekazał sprzęt hydrauliczny oraz defibrylatory jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych w Starym Poli i Ząbrowie.
Ochotnicze Straże Pożarne skupiają w swoich szeregach profesjonalnych i oddanych społeczników, którzy niosą pomoc narażając własne życie. Są odpowiednio przeszkoleni w zakresie ratownictwa drogowego oraz medycznego.
Ponieważ druhowie z OSP często jako pierwsi, przyjeżdżają na miejsce zdarzenia, nieodzowne jest doposażenie ich w profesjonalny sprzęt, który umożliwi skuteczną pomoc.
Cieszymy się że nasi strażacy takim sprzętem dysponują.
Życzymy samych udanych akcji!

Zadanie „Doposażenie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z Gminy Stare Pole” współfinansowane jest ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości.

 

 

2-1 (1) 2-1 (2)

 2-1 (3) 2-1 (4)

 

 

 

źródło:http://www.tvmalbork.pl/aktualnosci/21818,nowy-staw-takim-sprzetem-dysponuja-ochotnicy-trudn

źródło:https://www.facebook.com/starepolegmina