V Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP

W dniu 8 czerwca br. na stadionie przy ul. Bema 7 w Starym Polu odbyły się V Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze drużyn OSP powiatu malborskiego. Zawody dla OSP zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Malborku i Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP przy wsparciu Urzędu Gminy Stare Pole i GOKiS Stare Pole. Swoją obecnością zawody uświetnili przedstawiciele władz samorządowych ze Starostą Powiatu Malborskiego Mirosław Czapla, Przewodniczący Rady Gminy Stare Pole Jan Pawlina, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Zygmunt Tomczonek ,Prezesi i Naczelnicy OSP powiatu malborskiego oraz liczni sympatycy pożarnictwa, którzy zasiedli na trybunach stadionu z myślą gorącego dopingu dla zawodników swoich drużyn. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości, Komendanta Powiatowego PSP w Malborku bryg. Adama Zielińskiego o godzinie 11:00 otworzył zawody. Do rywalizacji o prym najlepszej drużyny OSP z powiatu malborskiego stanęło 8 drużyn. Jedna KDP z Lipinki oraz 7 drużyn w kategorii seniorzy mężczyźni.
Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Lipinki  w konkurencji sztafety pożarniczej 7x50m następnie pozostałe drużyny. Po zakończeniu biegów sztafetowych rozpoczęto konkurencję – w ćwiczeniu rozwinięcia bojowego.
Podczas całych zawodów pogoda sprzyjała i zawody upływały w miłej i serdecznej atmosferze podsyconej twardą sportową rywalizacją. Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny oraz fakt, że losy ostatecznej klasyfikacji ważyły się do ostatniej konkurencji. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu drużyn do zawodów oraz ich wyszkoleniu.
Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny zostały wyróżnione wręczeniem im pucharów, okolicznościowych dyplomów oraz nagród. Komendant Powiatowy PSP w Malborku oraz Starosta Powiatu malborskiego na zakończenie w krótkich wystąpieniach podziękowali wszystkim uczestnikom zawodów, gratulując zarówno zwycięzcom jak i pokonanym. Po rozdaniu nagród i oficjalnym zakończeniu zawodów wszyscy ich uczestnicy zostali zaproszeni na tradycyjną strażacką grochówkę.

DSC08248DSC08365DSC08486

DSC08521DSC08505

 

Poniżej przedstawiamy klasyfikację V Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych drużyn OSP powiatu malborskiego.

Ćwiczenia bojowe (mężczyźni)
1. miejsce- Stogi
2. miejsce- Lipinka
3. miejsce- Lisewo

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami (mężczyźni)
1. miejsce –Miłoradz
2. miejsce – Stogi
3.miejsce- Szawałd

Klasyfikacja generalna (mężczyźni)
1. miejsce- Stogi
2. miejsce- Lipinka
3. miejsce- Lisewo Malborskie

Ćwiczenia bojowe (kobiety), Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami (kobiety)
1.miejsce- Lipinka