VI Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze drużyn OSP

W dniu 2 września br. na stadionie przy ul. Parkowej 3 w Malborku odbyły się VI Powiatowe Zawody Sportowo Pożarnicze drużyn OSP powiatu malborskiego. Zawody dla OSP zostały zorganizowane przez Komendę Powiatową PSP w Malborku i Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP przy wsparciu Urzędu Gminy Stare Pole i Centrum Aktywnego Wypoczynku w Malborku. Swoją obecnością zawody uświetnili przedstawiciele władz samorządowych: Vice Starosta Powiatu Malborskiego Waldemar Lamkowski, Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski, Wójt Gminy Lichnowy Jan Michalski, Zastępca Wójta Gminy Stare Pole Jerzy Skonieczny, Dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w starostwie powiatowym Stanisław Chabel, Prezes Zarządu Powiatowego ZOSP RP dh Zygmunt Tomczonek ,Prezesi i Naczelnicy OSP powiatu malborskiego oraz liczni sympatycy pożarnictwa, którzy zasiedli na trybunach stadionu z myślą gorącego dopingu dla zawodników swoich drużyn. Po powitaniu wszystkich przybyłych gości, Komendant Powiatowy PSP w Malborku bryg. Mariusz Dzieciątek o godzinie 9:00 otworzył zawody. Do rywalizacji o prym najlepszej drużyny OSP z powiatu malborskiego stanęło 9 drużyn. Jedna Kobieca Drużyna Pożarnicza z Lipinki oraz 8 męskich drużyn pożarniczych.

Jako pierwsza do rywalizacji przystąpiła Kobieca Drużyna Pożarnicza z Lipinki w konkurencji sztafety pożarniczej 7x50m następnie pozostałe drużyny. Po zakończeniu biegów sztafetowych rozpoczęto konkurencję – w ćwiczeniu rozwinięcia bojowego.

Podczas całych zawodów pogoda sprzyjała i zawody upływały w miłej i serdecznej atmosferze podsyconej twardą sportową rywalizacją. Zawody stały na wysokim poziomie o czym świadczą wyniki uzyskiwane przez poszczególne drużyny oraz fakt, że losy ostatecznej klasyfikacji ważyły się do ostatniej konkurencji. Świadczy to o bardzo dobrym przygotowaniu drużyn do zawodów oraz ich wyszkoleniu.

Na zakończenie zawodów najlepsze drużyny zostały wyróżnione pucharami, okolicznościowymi dyplomami oraz nagrodą główną. Komendant Powiatowy PSP w Malborku bryg. Mariusz Dzieciątek oraz Wicestarosta Powiatu Malborskiego Waldemar Lamkowski na zakończenie, w krótkich wystąpieniach podziękowali wszystkim uczestnikom zawodów, gratulując zarówno zwycięzcom jak i pokonanym. Po rozdaniu nagród i oficjalnym zakończeniu zawodów wszyscy ich uczestnicy zostali zaproszeni na tradycyjną strażacką grochówkę.

 

P9025685P9025699P9025724P9025783P9025787P9025805

Poniżej przedstawiamy klasyfikację VI Powiatowych Zawodów Sportowo Pożarniczych drużyn OSP powiatu malborskiego.

Ćwiczenia bojowe (mężczyźni)
1. miejsce- Lisewo Malborskie
2. miejsce- Stogi
3. miejsce- Ząbrowo

Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami (mężczyźni)
1. miejsce – Kończewice
2. miejsce – Stogi
3.miejsce – Stare Pole

Klasyfikacja generalna (mężczyźni)
1. miejsce- Stogi
2. miejsce- Lisewo Malborskie
3. miejsce- Stare Pole

Ćwiczenia bojowe (kobiety), Sztafeta pożarnicza 7x50m z przeszkodami (kobiety)
1.miejsce- Lipinka

 

 

Opracowanie: mł. bryg. Janusz Leszczewski
Fotografie: mł. asp. Adam Nosko