XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego

XV edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego organizowanego pod hasłem: „Twoja wiedza i czujka czadu w domu, tlenek węgla nic złego nie zrobi nikomu!”

Czad jest gazem silnie trującym, bezbarwnym i bezwonnym – przez to tak bardzo niebezpiecznym, zwanym „cichym zabójcą”. Tragedie ludzkie do których dochodzi są często następstwem niewiedzy, co może się stać, gdy nie zachowujemy podstawowych zasad bezpieczeństwa w naszych domostwach. Dlatego też ważnym elementem jest edukacja na ten temat już od najmłodszych lat. Konkurs plastyczny jest najlepszą okazją do tego aby zainteresować tym tematem dzieci i młodzież, których właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, mogą uratować życie i zdrowie najbliższych.

Kampania społeczno-edukacyjna Państwowej Straży Pożarnej „Nie dla czadu!” , w ramach której rozpowszechniane są ulotki zawierające porady, jak ustrzec się przed tym niebezpieczeństwem. Związku z tym zwracamy się również z prośbą do nauczycieli, aby przeprowadzili w klasach lub grupach wychowanków krótkie pogadanki na temat zagrożeń związanych z występowaniem tlenku węgla. Informacje dotyczące tlenku węgla, filmy, wypowiedzi oraz ulotka zawierająca najważniejsze zasady i porady jak ustrzec się przed zatruciem czadem znajdują się na stronie http://www.straz.gov.pl/page/index.php?str=4626

Najlepsze prace ze szkół, trafiają do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Malborku najpóźniej do dnia 15 marca 2013.

Wszelkie szczegóły dotyczące konkursu, jego organizacji oraz terminy poszczególnych eliminacji zamieszczone są w Regulaminie jego XV edycji.

REGULAMIN KONKURSU

METRYKA XV EDYCJA