Zestawienie tygodniowe zdarzeń za okres od 03.12.12 do 09.12.2012

W ubiegłym tygodniu straż pożarna interweniowała łącznie 6 razy. Interwencje dotyczyły  trzech miejscowych zagrożeń oraz trzech pożarów.

IMG_883303.12.2012 r. O godz. 5:58 – miejscowości Tragamin w budynku wielorodzinnym w mieszkaniu na I piętrze w skutek niesprawnego przewodu kominowego podtrute zostały cztery osoby(członkowie jednej rodziny). Poszkodowane osoby zostały zabrane przez dwie karetki ZRM do pobliskiego szpitala przed przybyciem zastępu z PSP.Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Sprawdzenie i przewietrzenie pomieszczeń, oraz poinformowanie pozostałych mieszkańców o zaistniałej sytuacji i przewietrzeniu swoich mieszkań. Dokonano pomiaru wykrywaczem wielogazowym Multipro, który wskazał obecność tlenku węgla w wysokości 25ppm. Zarządca budynku na miejscu zdarzenia, powiadomił palacza który przybył na miejsce zdarzenia. Wejście do pomieszczenia kotłowni, wygaszenie paleniska i jego oczyszczenie. Pisemne przekazanie miejsca zdarzenia zarządcy budynku o zakazie palenia w piecu CO do momentu przybycia kominiarza. Ponowne sprawdzenie wykrywaczem wielogazowym Multipro którego pomiar wskazał wartość 0ppm.

04.12.2012 r. O godz. 19:31 – w Malborku przy ul. Chopina, na prośbę Policji  przeprowadzono otwarcie mieszkania i kontrolę obecności tlenku węgla w pomieszczeniu mieszkalnym.Zabezpieczenie miejsca zdarzenia. Wykonanie dostępu do mieszkania przez piwnicę. Wykrywacz wielogazowy MultiPro nie wykazał obecności CO w żadnym z pomieszczeń w mieszkaniu. Kontrola przewodów kominowych. Brak innych zagrożeń. Przewietrzenie mieszkania. Zakończenie działań i powrót do jednostki.